Godziny otwarcia : Poniedziałek - Piątek 9:00 - 20:00, Sobota 9:00 - 14:00


  Umów wizytę : Tel. 22 729 00 33, Kom. 608 603 970

Profilaktyka i higiena

Działania wykonywane w ramach profilaktyki jamy ustnej pozwalają zapobiec wystąpieniu chorób narządu żucia tj. próchnica i choroby dziąseł.


Lakowanie – polega na pokryciu bruzd i zagłębień w zębach trzonowych i przedtrzonowych lakiem szczelinowym. Ma to ogromne znaczenie, gdyż wyżynające się zęby stałe u dzieci mają niekorzystną budowę anatomiczną ze względu na głębokie i wąskie bruzdy. Lak szczelinowy wypełnia bruzdy oraz uwalnia fluor dzięki czemu zabezpiecza zęby przed próchnicą. Najbardziej zagrożone są zęby stałe szóste (pierwsze trzonowce). Pojawiają się ok. 6 roku życia i stąd potrzeba profilaktycznego lakowania.

PAMIĘTAJ!
Lakowanie bruzd pierwszych zębów trzonowych stałych „6” należy wykonać zaraz po całkowitym wyrżnięciu się korony zęba ok. 6 roku życia. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia próchnicy oraz zapewnia doskonałą profilaktykę stomatologiczną Małego Pacjenta.


Lakowanie poszerzone – wykonuje się na zębach z niewielkimi, pojedynczymi ogniskami próchnicy w bruździe. Po opracowaniu mini ubytku wypełnia się go materiałem kompozytowym.


Fluoryzacja – potocznie nazywana „lakierowaniem”. Jest to kontaktowe nałożenie specjalnych preparatów fluorowych na zęby. Aplikacja fluoru powoduje zwiększenie twardości szkliwa, a tym samym uodpornienie go na czynniki zewnętrzne, mechaniczne oraz zwiększenie odporność szkliwa na próchnicę.


Scalling – usuwanie kamienia nad i poddziąsłowego, przy pomocy ultradźwięków, narzędzi ręcznych i kiret. Jest to zabieg szczególnie istotny przy zapobieganiu i leczeniu chorób przyzębia (tzw. paradontozy).


Piaskowanie – usuwanie osadów nazębnych. W gabinecie jest stosowany bezpieczny system piaskowania firmy EMS. Czyszczenie odbywa się przy pomocy specjalnego piasku firm EMS i 3M ESPE, który pod ciśnieniem i z odpowiednią ilością wody usuwa osad z powierzchni zęba, dając doskonały efekt.